OPRAVA PMU - obočí 

Z JINÝCH SALÓNŮ

KTERÉ OBOČÍ NEJDE PŘETETOVAT

Je třeba si uvědomit, že každé tetování je narušení kůže, je důležité, aby bylo provedeno na poprvé ve správném přirozeném tvaru, kvalitním pigmentem. Pečlivě vybírejte salón, nepodceňujte recenze klientů, prohlédněte si práce salónu a získejte si dostatek informací.

PRAVIDLO: Problém je nutné nejdříve vyřešit. Nestačí problém jenom překrýt. Zase by se objevil.

MODRÉ OBOČÍ

Klientkám je vysvětleno, že nelze tuto modrou barvu překrýt, neboť se časem mění na modrou, šedou nebo zelenkavou. Často se ptáte, jak je možné, že obočí zmodrá. Je to použitím nekvalitního pigmentu, který není určený na PMU. Speciální pigment na PMU je jiného složení a finančně nákladnější. Pozor tedy na podezřele nízkou cenu za PMU a na názor, že vám modré obočí v salóně tz.přetetují,, černou barvou. Černý pigment se při PMU nepoužívá, takže tento salón není ten pravý, který váš problém vyřeší ba naopak. Neopakujte podruhé stejnou chybu a objednejte se k odborníkům.

TVAR a UMÍSTĚNÍ

Špatný tvar obočí (hranatý, široký, dlouhý...), příliš vysoko, nebo je obočí vytetováno naopak nízko. Jediným možným řešením, nechat si odstranit tetování laserem nebo chemicky, abych mohla aplikovat PMU na,, čistou,, pleť. Je třeba počítat s tím, že odstranění je nejen nákladné, ale dosti obtížné a nemusí se obejít bez trvalých následků estetického charakteru.

Hrozí zde, že původní tetovaná místa zůstávají zjizvená, nová aplikace hůře,, chytá,,a musí mít více opakování. Je proto důležité vybrat služby ve správném salónu. To dnes při konkurenci není problém, ale musíte počítat s tím, že tyto služby nabízí salóny za vyšší cenu. Říká se "laciné - dvakrát placené" a v případě permanentního make-upu to platí dvojnásobně, neboť odstranění laserem stoji v ⌀ 10tis. navíc se odstranění provádí na více sezení pokaždé s časovým odstupem několika týdnů. S novým PMU doporučuji vyčkat min. 6 - 8 týdnů po posledním laserovém ošetření.

LASER ODSTRANÍ PMU

Princip laserového působení je založen na procesu selektivní fotoaktivace. Blesk po dobu jedné sekundy zajišťuje správné množství energie, která je rychle absorbována molekulami pigmentu, a nepoškozuje tak zdravé buňky a zanechává trauma a jizvy v oblasti pokožky.

  • Zelená - nejproblematičtější barva pro vylučování pomocí laseru;
  • Modrá - druhý pigment, který je v pořadí nejtěžšího odstranění.

Takové pigmenty vyžadují velké množství zasedání pro konečné vyloučení z kůže.

CHEMICKÉ ODSTRANĚNÍ PMU

Druhou možností je chemické odstranění PMU pomocí speciální přípravku. Tato varianta sice trvá o poznání déle a odstraňování pigmentu tak může zabrat až 12 měsíců, ale jde o šetrnější a více bezpečnou možnost. Přípravek vyvolává biochemickou reakci, díky které pigment postupně vymizí.

Na závěr je dobré ještě jednou zdůraznit doporučení, že stejně jako si pečlivě vybíráte salon, kde si necháte permanentní make up zhotovit, tak je potřeba vybírat místo, kde provedou odborné odstranění zbývajících pigmentů.

ODMÍTNUTÍ KLIENTA S OMLUVOU

Každá má práce je má vizitka, se kterou mé klientky každé ráno začínají den pohledem do zrcadla. Ráda bych, aby si při tom pohledu řekly,, to obočí se jí fakt povedlo,,.