Co vás čeká po aplikaci PMU


  • Po aplikaci se v místě objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat!!! Škrábáním nebo loupáním byste čerstvě aplikovanou barvu odstranila a zůstanou vám čistá místa.
  • Celkově po aplikaci může dojít k lehkému otoku a začervenání, které je ale normální a během krátké doby odezní. Tetovaná místa budete natírat POUZE ošetřujícím krémem, který obdržíte. Maximálně však 2-3xdenně, aby nedošlo k přemazání, mokvání a k vymizení barvy. Na tetovaná místa nesmíte týden používat žádné kosmetické přípravky, líčidla, pudry, make-upy a samoopalovací krémy.
  • po aplikaci omezte pobyt v prašném prostředí, omezte fyzickou námahu a cvičení (alespoň týden)
  • týden po aplikaci nesmíte navštěvovat saunu, bazén ani solária.
  • do budoucna je dobré během opalování nebo pobytu na slunci používat na tetovaná místa (kromě očních linek) opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, alespoň SPF 50 - hlavně u moře, na horách, ale i v soláriích. Zvýšíte tím trvanlivost perman.make-upu a zabráníte nežádoucím pigmentacím.
  • Důležitá je také následná péče o pigmentovaná místa v době hojení. Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 3-7 dní (odpadnutí stroupků). Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo aplikace v čistotě a v suchu, nenavštěvovat bazén, saunu a solné jeskyně. Po permanentním make-upu rtů pijte cca 4 dny brčkem. Pozor na nápoje obsahující pigmenty, jako je cola, káva, nepijte červené víno, nejezte borůvky.
  • Úplné ustálení pigmentu trvá cca 3-4 týdny. Výsledný odstín a sytost barvy lze proto hodnotit až měsíc po aplikaci, u rtů to může být i o něco déle. V ceně zákroku není zahrnuta korekce, ta se provádí v případě potřeby nejdříve za 3 - 4 týdny. Při korekci můžeme pozměnit barevný odstín či lehce korigovat tvar dle přání klientky.